تاریخچه VPN

میلیونها نفر در سراسر جهان از VPN خرید استفاده می کنند برای به وب سایتهای مورد علاقه شان که در کشور ها و مناطق آنها مسدود شده است دسترسی پیدا کنند، در اینترنت بدون آشکار شدن هویت و مکان واقعی برای وب سایتها، مقامات دولتی همچنین هکر ها به گشتن بپردازند. در سوی دیگر، تعداد کمی از ما در مورد تاریخچه VPN و خرید آن و خرید کریو می دانیم، چطور شروع به کار کرد  چگونه در طول سالهای گسترش پیدا کرده است. در این مقاله ما در مورد گذشته و آینده VPN صحبت می کنیم.

VPN History

گذشته VPN

VPN و مفهموم پشت این تکنولوژی در طول دهه های اخیر به شدت تغییر کرده است. این فن آوری در اصل توسط شرکت های بزرگ و سازمان ها توسعه داده شد و ابزاری برای کاربران نهایی نبود. شرکت ها نیاز به شبکه امن و خصوصی داشتند برای به اینکه دفاتر خود در موقعیت های فیزیکی مختلف بپیوندند چرا که تنها یک شبکه خصوصی با امنیت می تواند رازها و اطلاعات خصوصی آنها را که نمی خواهند منتشر کنند نگه دارد.  اکنون این سوال بود که چطور به فایل های داخلی شرکت ها از دفاتر مختلف یا از خارج از ناحیه کسب و کار دسترسی یابند؟

در اینجا صحبت از VPN می آید که درست شبیه به داشتن شبکه محلی روی اینترنت است. VPN دسترسی به شبکه خصوصی امن را بدون در نظر گرفتن مرزهای فیزیکی فراهم می آورد. همانطور که شرکت ها می خواهند ارتباطات داخلی را تا جای ممکن خصوصی نگه دارند، استانداردهای رمزگذاری قوی انجام شده روی VPN آنها را غیر قابل نفوذ می کند.

اگرچه ایده VPN به طور انحصاری برای شرکت ها گسترش یافته بود اما با توجه به مزایای این فن آوری، ارائه دهندگان VPN به بازار آمدند تا این فن آوری و مزایای آن برای کاربران نهایی را ارائه دهند. در همین حال، اینترنت تکامل پیدا کرد و برخی محصولات نا خواسته را بوجود آورد، ویژگی ها و مشکلات مانند مسدود کردن وب سایت های خاص مانند فیسبوک یا دیگر سایت های سرگرمی در دانشگاه ها و مدارس، سانسور ایجاد شده توسط مقامات دولتی و در نهایت این مشکل نیاز برای ناشناس ماندن به ارمغان آید.

ارائه دهندگان VPN راه حلی به شکل سرویس های VPN برای این مشکلات ارائه دادند که ما امروزه میبینیم و اینکه استفاده از VPN ها به طور گسترده توسط کاربران نه فقط برای شرکت ها شروع شد. تقاضا برای خرید VPN و خرید کریو به خاطر سیاست های اجرا شده توسط مقامات دولتی، احتیاج به ناشناس ماندن و محدودیت جغرافیای مطالب افزایش یافت. ارائه دهندگان مختلف VPN شروع به ارائه سرویس های بیشتر، پیشرفته تر و پیچیده تر کردند. ارائه دهندگان و سرویس های VPN به خاطر این دلایل یک شبه به محبوبیت رسیدند.

  • بعد از چند رسوایی بزرگ تاریخی مانند Wikileaks و Edward Snowden ، مردم شروع به فکر کردند در مورد حریم خصوصی آنلاین خود و سازمان های دولتی که با شکست قانون اساسی روی شهروندان خود جاسوسی می کردند.
  • وب سایتهای محتوی ویدئو مانند Netflix، BBC و Hulu بوجود آمدند بخاطر سرعت اینترنت سرعتر اما این وب سایت ها محدودیت جغرافیایی محتوا نیز داشتند.
  • برخی کشورها و نواحی مانند روسیه، چین و شرق میانه، سیاست های سخت گیرانه استفاده از اینترنت داشتند همچنین سانسور زیادی که آنها می توانستند با کمک VPN آن را دور بزنند.

آینده VPN

VPN و تجارت الکترونیک هنوز دو ایده بسیار دور هستند اما در آینده نه چندان دور بخاطر بازارجهانی و ضرورتهای آن این چنین نخواهد بود. با وجود این حقیقت تنها کسری از کاربران اینترنت در حال حاضر از VPN استفاده می کنند، آینده VPN و کریو بخاطر مقیاس پذیری، امنیت، اتعطاف پذیری و از همه مهمتر رفتن به سمت فن آوری های جدید روشن است.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.online