چگونه نشت DNS را متوقف کنید در حالیکه از VPN استفاده می کنید

خرید VPN ها اساسا برای فراهم کردن ناشناس ماندن آنلاین هنگامیکه به گشت و گذار در وب سایتها می پردازیم استفاده می شود برای اینکه آدرس IP واقعی کاربر (موقعیت مکانی) را مخفی کنند و به منظور فرار از تهدیدات امنیتی و دور زدن محدودیت های جغرافیایی آن را با یک IP ظاهری جایگزین می کند. با این حال، کاربران زیادی با شکست امنیتی روبرو می شوند درحالیکه از VPN استفاده می کنند، شاید متداولترین و خطرناک ترین شکست VPN نشت DNS باشد.

Stop DNS Leak

چگونه از با خرید VPN نشت DNS جلوگیری کنیم؟

در اینجا راه حل های مفیدی وجود دارد به منظور اینکه از VPN ها به طور موثر برای جلوگیری از نشت های Dynamic Name System جلوگیری کنیم.

تست نشت DNS

Dynamic Name System ، نام های دامنه درون آدرس های ترجمه می شود IP، یک پروسه که معمولا توسط ISP شما از طریق سرورهای DNS انجام می شود. از سوی دیگر، با یک سرویس VPN، درخواست DNS از طریق سرورهای DNS ارائه دهنده VPN به جای ISP آنها تونل می شود. گاهی اوقات یک خطای فنی اتفاق می افتد در حالیکه شما روی یک VPN هستید که ویندوز با تنظیمات پیش فرض استفاده می کند، و درخواستی برای سرورDNS مربوط به ISP ارسال می کند به جای اینکه آن را از طریق تونل VPN ارسال کند. این اشتباه کوچک نشت DNS نامیده می شود ISP را قادر می سازد که فعالیتهای آنلاین شما را پیگیری کند در حالیکه شما از VPN خرید می کنید یا نه.

بر این اساس، شما باید مکررا تست DNS را انجام دهید برای اینکه اطمینان حاصل کنید ISP شما آدرس IP شما را ردیابی نمی کند و بر فعالیت های اینترنتی شما نظارت ندارد.

ارائه دهنده DNS خصوصی

حریم خصوصی خود را به سطح جدیدی ببرید با استفاده از ارائه دهنده DNS خصوصی یا دو ارائه دهنده DNS خصوصی متفاوت که گزارشات ترافیک را نگهداری نمی کنند برای داشتن امنیت اضافی برای اینکه نشت DNS غیرممکن سازید .یکی از بهترین ارائه دهندگان DNS خصوصی عبارتند از:

  • DK، دو سرور DNS خصوصی مستقر در دانمارک که رایگان هستند.
  • سرورهای DNS لیست شده در ویکی OpenNIC

اگر شما می خواهید که DNS خود را تغییر دهید، مراحل زیر را دنبال کنید:

برای ویندوز: به properties دستگاه شبکه بروید← IPv4 properties← سرورهای DNS را تغییر دهید (در پایین پنجره)

برای MAC OS X : به “System Perefrences”← Network← دستگاه شبکه خود را انتخاب کنید← Advanced← تب DNS ← سرورهای DNS را وارد کنید.

برای لینوکس: Network applet← Edit Connections← دستگاه شبکه خود را وارد کنید← IPv4 Settings← Automatic (DHCP) ← سرورهای DNS را در کادر سرورهای DNS وارد کنید و توسط ویرگول از هم جدا کنید.

از OpenVPN استفاده کنید

OpenVPN  مشابه کریو یکی از امنترین پروتکل VPN قابل خرید است برای اینکه از از چشمان کنجکاو و هکرها در امان باشید . چیزی که در مورد OpenVPN فوق العاده است این است که نیاز ندارد روی  امتیازات ریشه اجرا شود که آن را امنتر و قویتر کند. علاوه بر این، OpenVPN بسیارقابل اعتماد است برای اینکه هنگامیکه از کار می افتد، شبکه برای تعمیر متوقف می شود، بنابراین، شما می توانید مطمئن بشوید که داده های شما گم یا خراب نمی شوند.

خاموش کردن مرورگر Plug-ins

مرورگر Plug-ins: مانند ؛ Flash، Real Player، Quicktime، Java و Javascript اشخاص ثالث را برای پیگیری از عادات مرورکردن شما تسهیل می کنند که می تواند باعث نشت آدرس IP شما بشود. بدین ترتیب شما می توانید این plug-ins غیر فعال کنید به منظور اینکه جلوگیری کنید از نظارت شدن توسط افراد دیگر هنگامیکه در حال مرور اینترنت هستید.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.online